top of page
sal_jogovna2.jpg

Jógovna je jedinečné, autentické a boutique jógové studio v Praze, které vzniklo s hlavní myšlenkou - spojit se aneb Let's reconnect.

studio.jpg

Příběh Jógovny

Věříme, že věci se dějí ve správnou dobu a tak, jak mají. Proto nás nepřekvapilo, že k nám v roce 2016 přišel prostor v Jindřišské ulici na Praze 1, u kterého jsme od začátku věděli, že je to ono. Staré parkety

a vysoký strop v sále, hliněná přírodní omítka

na stěnách, bílá litá podlaha a staré industriální osvětlení v recepční části. Hned jak jsme vešli, přesně jsme věděli, jak by Jógovna měla vypadat a že bychom chtěli většinu toho, co prostor nabízel, nejen ponechat, ale také podtrhnout a přidat promyšlené kousky nábytku, jako je unikátní velký stůl v recepční části propojený s obyčejnějším materiálem pro knihovnu, obchůdek či držáky na jógamatky, doplněné o plechové skříňky v šatnách. 

Vše jsme ladili do posledního detailu s hlavní myšlenkou udržitelnosti. A tak vznikl prostor, Jógovna, místo setkávání pod rukama Milana Konečného a KON studia. Jde vlastně o takový rodinný projekt, neb Milan Konečný je tátou samotné zakladatelky Jógovny, Šárky Vojáčkové... A tak z online platformy s názvem Jógovna, kde Šárka uváděla to, kde vede lekce a workshopy, vzniklo jedinečné a autentické jógové studio v Praze s malovaným stropem v sále od Elišky Konečné a Michaela Noska a posléze první oficiální místo Jivamukti jógy v České republice.

LOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVANTU

Nechť jsou všechny bytosti šťastné a svobodné a nechť i já nějakým způsobem přispívám ke štěstí a svobodě všech.


A jak? Skrze naší praxi. Skrze to, že se znovu napojíme sami na sebe. To je první důležitý krok. Poté se můžeme napojit na všechny kolem. Skrze to, že díky praxi jógy se změní vitráž, skrze kterou se díváme ven. Náhle se podíváte očima soucitu.. Umíte si takovou realitu kolem vás představit?  My ano a v takovém světě chceme žít. A vy?

JIVAMUKTI JÓGA JE CESTA K OSVÍCENÍ SKRZE SOUCIT SE VŠEMI BYTOSTI. METODA JIVAMUKTI JE ZALOŽENA NA PŮVODNÍM VÝZNAMU SANSKRTSKÉHO SLOVA ÁSANA JAKO „SED, SPOJENÍ“ – VZTAH K ZEMI. A ZEMĚ ZAHRNUJE VŠECHNY ŽIVOTY. JIVAMUKTI JÓGA MÁ ZA CÍL PŘEDÁVAT A UČIT JÓGU JAKO ETICKOU A SPIRITUÁLNÍ PRAXI.
kour2.jpg

Jivamukti

S odvoláním na Pataňdžaliho Jógasútry, které uvádí, že ásana by měla být sthira a sukham, Jivamukti jóga tvrdí, že vztah člověka k ostatním (ásana) by měl být vzájemně prospěšný a měl by pocházet z konzistentního (sthira) místa radosti a štěstí (sukham). Jde o radikální myšlenku, která když je uvedená do praxe, mění cvičení ásan na něco více než pouhé fyzické cvičení k udržení těla v kondici nebo ke zvýšení síly či flexibility. Z cvičení ásan se stává praxe a způsob, jak zlepšit vztah k sobě i ke všem ostatním, tedy nejen k lidem, ale i zvířatům a planetě Zemi. Způsob, jak dojít k rozpuštění pocitu oddělenosti, uvědomění si jednotu bytí, objevení trvalého štěstí.

ZÁKLADNÍ FILOSOFIE JIVAMUKTI JÓGY JE VYJÁDŘENA PROSTŘEDNICTVÍM 5 PILÍŘŮ:
NENASILI.jpg

AHIMSA

Nenásilí

Žijme tak, abychom žádné živé bytosti neubližovali. Žijme soucitně a onen soucit rozšiřujme na všechny kolem nás. Na lidi. Blízké, ale i vzdálené. Na ty, co máme rádi, ale i na ty, s kterými jsme měli či máme nějaké trable. Rozšiřujme onen soucit na zvířata, stromy, přírodu. Na celou Matku Zemi. Žijme udržitelně a v lásce. Buďme spirituálním aktivistou. BECAUSE THERE IS NO PLANET B.

Jógovna narozeniny (28).JPG

Tvoříme komunitu, která nabízí přijetí, pochopení, nerozlišování a jógu. Tedy jednotu. Vnímáme, že právě bezpečná a láskyplná komunita, satsang, je to, co v dnešní době potřebujeme více, než kdy jindy. Staňte se naší součástí.

Tvoříme živou komunitu

Je jen na vás, jak se s námi budete chtít propojit..

bottom of page